Предложить новость
Присоединиться к нам

Чотири замість 25 районів: Полтавщина може стати пілотною в Україні областю по укрупненню районів

27 ноября 2018
Просмотров: 31
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Новий територіальний устрій пропонує група народних депутатів, серед яких і нардеп від Полтавщини Андрій Река. Він до обрання працював Новосанжарським селищним головою.
Законопроект передбачає укрупнення районів з центрами у Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді.
Отже, пропонується ліквідувати всі 25 районів Полтавської області, а замість них утворити чотири. Таким чином, пропонується ліквідувати існуючі районні ради та райдержадміністрації з їхніми структурними підрозділами, та районні підрозділи центральних органів влади.
Із такими змінами погоджуються далеко не всі голови районних рад та адміністрацій. Тож, думки розділилися.
Автори законопроекту також посилаються на Концепцію реформування місцевого самоврядування, відповідно до якої кількість районів має бути скорочена. Основні ж повноваження, які мають здійснюватися на рівні районів – організація вторинної медичної допомоги.
Нині створено чотири госпітальні округи. На думку авторів законопроекту, задля ефективного їх функціонування та реорганізації закладів охорони здоров’я потрібно створити чотири райони (відповідно до існуючих госпітальних округів). «Такі рішення можливі за умов відповідності території юрисдикції органу публічної влади та території надання повного переліку медичних послуг, що відповідає госпітальному округу», – цитата з пояснювальної записки.
Крім того, оскільки Полтавщина буде пілотною, то і кошти для втілення реформи область отримає першою. За словами народних обранців, цей шаблон буде застосований на всю Україну.

Комментарии - 0

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *