Предложить новость
Присоединиться к нам

Інформаційна база донорів крові для собак та котів вперше з’явилася у Полтаві

31 января 2019
Просмотров: 102
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Ідея створення інформаційної бази донорів для собак та котів виникла минулого року. Її створили полтавські волонтерки Людмила Хоменко та Анна Кондра. Нині до єдиного реєстру вже внесені більше ніж 30 тварин. За словами засновників бази донорів, фото тварин розміщені у соціальних мережах, і у групах Інстаграм та Фейсбук. Щоб тварина стала донором, потрібно залишити такі головні дані: ім’я тварини, вага, дані власника, місце проживання. Донорами можуть бути як коти, так і собаки. Не менш важлива вимога: тварини повинні бути прищеплені та здорові.
Головний лікар полтавської ветеринарної клініки Юрій Мироненко запевняє, що здавати кров тваринам, до речі, як і людям, не лише не шкідливо, а навіть корисно.
Собака може бути донором не частіше одного разу на три місяці. Тварина має бути вагою понад 20 кілограмів. Перед тим, як взяти кров, лікарі обов’язково розраховують вагу собаки, щоб знати, яку кількість крові можна взяти. Це не більше 10% від загальної ваги. Крім того тварина має бути не старшою 10 років.
За словами лікарів у собак теж є групи крові, але в них не така біологія як у людей, у них немає антитіл на відповідні антигени крові. Перше переливання крові не супроводжується ускладненнями.
Засновниці бази переконують, що подати дані про собаку чи кота, а також скористатися донорською кров’ю з бази може кожен. Всі послуги надаються безкоштовно. Волонтери сподіваються, що до інформаційної донорської бази приєднаються якомога більше полтавців та мешканців області, що допоможе врятувати не одне життя тварин.

Комментарии - 0