Предложить новость
Присоединиться к нам

Інклюзивна освіта в Україні: чи потрібна зараз така форма навчання?

23 ноября 2018
Просмотров: 30
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами в середовищі здорових однолітків. В Україні найбільше шкіл, в яких навчаються діти з фізичними вадами, у містах обласного значення.
Полтавщина посідає третє місце в країні з надання та організації інклюзивної освіти. За даними департаменту освіти та науки Полтавської облдержадміністрації, у 92 загальноосвітніх закладах області є інклюзивні класи. У них навчається 548 дітей.
Та цього замало. В області відкривають інклюзивно-ресурсні центри. Такі установи створюються за рішеннями органів місцевого врядування з урахуванням потреб дітей громади. Їх головна мета – не стільки надати дитині освітні послуги, скільки допомогти їй пристосуватися до життя у сучасному суспільстві.
За офіційними даними тільки на Полтавщині 36 тисяч дітей потребують інклюзивної освіти. Вже найближчим часом для них мають створити 32 інклюзивно-ресурсних центри по всій області. Нині працює лише 15.
Для цієї мети виділили 16 мільйонів державної субвенції. На початок листопада не використали 9 мільйонів. Одна з причин невикористання субвенції – брак кадрів. Деякі райони взагалі не розпочали створення ІРЦ.

Комментарии - 0

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *