Предложить новость
Присоединиться к нам

Одіозний екс-мер Харкова Михайло Добкін на лаві підсудних

12 ноября 2018
Просмотров: 28
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Сьогодні у Дзержинському районному суді міста Харкова не відбулося попереднє слухання щодо екс-мера Харкова Михайла Добкіна. Його підозрюють у вчиненні правопорушень за кількома статтями Кримінального кодексу України. Ще у вересні 2016 року Юрій Луценко привселюдно заявив, що Добкін і Кернес опиняться за ґратами за свої махінації, серед яких і «земельні справи», що стосуються Лісопаркової зони у Харкові. «Кооперативна схема» активно використовувалася харківською мерією з 2008 по 2016 роки. За цей час безоплатно у власність кооперативів передали майже 1000 га земель, серед них і землі Лісопарку. Кримінальне провадження у цій справі ГПУ відкрила ще у 2014 році, та це не зупинило роздачу земель. Передавати землю у приватну власність безоплатно для бюджету у Харкові припинили лише у 2017 році, коли чиновники отримали перші повідомлення про підозру. Слідчі повідомили про підозру заступниці міського голови Харкова з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяні Овінниковій, начальнику управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ларисі Щербині та ще трьом нижчим за рангом чиновникам. Пізніше підозру отримав й головний архітектор міста Сергій Чечельницький. Після чого, настала черга й нардепа Добкіна. Таким чином, він підозрюється у зловживанні службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб; пособництві в заволодінні прав на майно шляхом обману в особливо великих розмірах; закінченому замаху на зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб за попередньою змовою групою осіб, скоєному повторно, а також в закінченому замаху на пособництво в заволодінні прав на майно шляхом обману в особливо великих розмірах, скоєному повторно. Всі підозрювані вийшли з СІЗО під застави від сотень тисяч гривень до 50 млн грн. Чечельницький та Овінникова були звільнені з міськради.
Паралельно обласна прокуратура довела до суду один з епізодів цієї схеми. На лаві підсудних також опинилися засновники ОК «ЖБК «Перемога—2000», які отримали земельну ділянку площею 0,1947 га для будівництва та подальшої експлуатації малоповерхової житлової забудови по вул. Шевченка, 260. І це лише один із сотні кооперативів, які отримали землю.
Попереднє слухання так і не відбулося, адже до зали суду не з’явилися декілька захисників підозрюваних. Михайло Добкін стверджує: «Юрій Луценко з перепою заявив, що нас з Геннадієм Кернесом буде засуджено за всі наші справи. Сказати – сказав, а от уже потім почав смикати Генеральну Прокуратуру, аби ті знайшли до чого доскіпатися».

Комментарии - 0

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *