Предложить новость
Присоединиться к нам

У Полтаві Святійший Патріарх Філарет вшанував пам’ять преподобного Паїсія Величковського

29 ноября 2018
Просмотров: 4
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Аби вшанувати пам’ять знаменної постаті в Полтаві – преподобного Паїсія Величковського, до обласного центру завітав Святійший Патріарх Київської і всієї Руси-України Філарет. У Свято-Успенському кафедральному соборі УПЦ КП він звершив Божественну Літургію з нагоди дня пам’яті Величковського.
Паїсій Величковський (світське ім’я Петро Величковський) – народився 21 грудня 1722 року в Полтаві. Старець, аскет, якого уже в наш час було канонізовано до лику святих.
Суворе монастирське життя, любов до духовної освіти й літературна творчість зробили преподобного Паїсія відомим у православному світі. Його численні переклади святих книг протягом тривалого часу були єдиними у вітчизняній літературі. Відомо, що Паїсій займався перекладом аскетичних творів святих отців молдавською і церковнослов’янською мовами. Своєю діяльністю в монастирях України, Молдавії, Греції він відродив старецтво. Його учнями на православному Сході засновано понад 100 монастирів, серед них Софроніївська, Глинська, Оптина пустині.
За своє подвижництво Паїсій у 1988 був канонізований церквою.

Комментарии - 0

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *