Предложить новость
Присоединиться к нам

Від задухи загинула тонна риби у ставку під Полтавою

22 февраля 2019
Просмотров: 75
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

В одному із ставків під Полтавою від задухи загинула майже тонна риби. Лише за декілька годин місцеві мешканці на берег з лунок витягнули майже сотню товстолоба. Кожен з них важив від 5 до 15 кілограмів. Дрібніша риба не загинула. За словами фахівців, причина мору – нестача кисню у воді.
В обласній організації Українського товариства мисливців та рибалок кажуть, що протягом останніх років це вже стало більше закономірністю ніж винятком. Переважно гине товстолоб, адже саме цей вид риби потребує найбільше кисню. Інші менш вразливі.
Як відомо, рибам, як і всім іншим живим істотам, для підтримання життєдіяльності потрібен кисень. Більшість його потрапляє у воду з повітря. Частково він утворюється у воді внаслідок життєдіяльності зелених рослин. У холодній прісній воді його розчиняється більше, ніж у теплій солоній. Найбільший вміст кисню у верхніх шарах водної товщі, найменший – у нижніх, а за певних умов його там може і зовсім не бути
Саме тому рибалки щороку прорізають лід та роблять лунки. Сильні та стійкі морози цієї зими створили вкрай несприятливі умови для зимівлі риби. Товщина криги на більшості з водойм продовжує збільшуватись. Запаси кисню, зосереджені під крижаним покровом, витрачаються на процеси гниття решток рослин і тварин, які нагромадилися на дні водойм за весняно-літній період.

Комментарии - 0