Предложить новость
Присоединиться к нам

Виживати самостійно: працівники культури Полтави навчаються заробляти гроші на своє існування

29 октября 2018
Просмотров: 10
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

За офіційними даними Міністерства культури України, Полтавська область входить до п’ятірки областей за кількістю існуючих об’єктів культурної спадщини. Нині в області на державному обліку перебуває понад 2 тисячі об’єктів, з яких 274 – у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України. За 2018 рік наказами Департаменту культури і туризму взято на облік ще 19 недавно виявлених об’єктів. Наразі в області діє постійний колегіальний дорадчий орган – Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини. До його складу входять провідні науковці в галузі дослідження культурної спадщини, художники, архітектори, мистецтвознавці, краєзнавці, культурологи, історики, які працюють на громадських засадах.
Крім того, в області налагоджена тісна співпраця з пошуковими організаціями, які виявляють та здійснюють роботи з перепоховання останків воїнів, котрі загинули під час воєнних дій, постійно виконується реєстрація програм пошукових організацій, що діють на території області.
Серед проблемних залишаються питання щодо накладання штрафних санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, кадровий дефіцит у структурних підрозділах сфери охорони культурної спадщини на рівні райдержадміністрацій, міськвиконкомів, ОТГ та фактичне ігнорування законодавства власниками, балансоутримувачами та орендарями.

Комментарии - 0

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *