Предложить новость
Присоединиться к нам

Заробітна плата сімейного лікаря на Полтавщині зросла в рази і становить майже 20 тисяч гривень

23 января 2019
Просмотров: 64
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

З липня 2019 року медичні заклади працюватимуть за новими правилами. По-перше, зміниться система фінансування: вони не будуть отримувати кошти від МОЗ України чи місцевої влади.
Послуги лікаря первинної медичної допомоги це – профілактичні огляди пацієнтів із 7 груп ризику, 8 основних аналізів і досліджень, профілактичні щеплення, діагностика та лікування хвороби, травм, отруєнь, патологічних станів, спостереження неускладненої вагітності та супровід хронічних хворих, а також, в разі необхідності, направлення на діагностику та лікування на інші рівні медичної допомоги.
В усіх районах області, окрім Новосанжарського, більшість жителів обрали свого лікаря. Загалом же, Полтавщина серед лідерів з підписання договорів з сімейними лікарями. Нині їх уже уклали майже 80 відсотків населення області. Решта до 1 липня можуть звертатися до дільничного лікаря, а потім їм все одно доведеться укласти декларацію. Остаточного терміну укладання декларацій з сімейними лікарями не існує, адже це постійний процес. Хтось це робитиме вперше, а комусь не сподобається лікар і він може обрати іншого.
Однак, на Полтавщині ще жоден заклад не набрав необхідну кількість декларацій, розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.
Цьогоріч вводяться електронні направлення, медичні картки та рецепти. Також запрацює «Безкоштовна діагностика», а без направлення від сімейного лікаря (якщо не укладена декларація) пацієнт не зможе скористатися програмою «Доступні ліки», можливістю безоплатно пройти обстеження чи отримати консультації у спеціаліста.

Комментарии - 0