Предложить новость
Присоединиться к нам

Африканська чума свиней: на Полтавщині існує загроза поширення цього захворювання

15 апреля 2019
Просмотров: 32
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]
З африканською чумою свиней, що косить тварин ось уже декілька років поспіль, активно борються в Україні і, зокрема на Полтавщині.
Минулого року область потрапила в епіцентр спалаху хвороби. Вона лідирувала за цим показником серед 15 областей, що були охоплені чумою.
З початку 2019 року в Україні вже зареєстровано 15 випадків африканської чуми. Сім випадків домашніх свиней, п’ять у дикій природі та три інфікованих об’єктів.
Як повідомив на нараді в ОДА начальник Головного управління держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль, з початку нинішнього року в області захворювань на африканську чуму свиней не зареєстровано. Однак, на тлі ситуації, що існує не лише в Україні, а і в Європі, де фіксується збільшення випадків захворювання тварин як домашніх, так і в дикій природі, актуальною залишається загроза спалаху епідемії і на Полтавщині. На жаль, не всі дотримуються заходів безпеки. Так, керівники 42 з 87 свиногосподарств свідомо ігнорують вимоги біобезпеки, наражаючи на ризик виникнення захворювання.
Головним управлінням держпродспоживслужби вже подано п’ять позовних заяв до адміністративного суду щодо заборони господарської діяльності на вирощування свиней. Три з цих заяв уже задоволені.
Звернув увагу чиновник і ще на одну проблему – захворювання на сказ. Це не лише ветеринарна проблема, адже сказ вкрай небезпечний для людини, що нерідко призводить до летального завершення.
За перший квартал цього року вже зареєстровано три випадки сказу.
Минулого року була проведена масова вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу за рахунок держбюджету. Нині програма вакцинації триває. Аби уникнути епідемії, використано 417 доз вакцини проти сказу, відповідними препаратами оброблено 21 тисячу квадратних кілометрів території області.

Підписуйтесь на наш канал YouTube «ІнформБюро» https://www.youtube.com/channel/VCOIBapPObXK4a9-ujQ8zX-Q/?sub_confirmation=1

Комментарии - 0

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *