Предложить новость
Присоединиться к нам

Чи можливо побороти таке явище, як підкуп виборців: у Полтаві над цим запитанням ламали голову експерти

25 марта 2019
Просмотров: 512
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Експерти громадської організації «Український центр суспільного розвитку» представили результати аналітичного дослідження щодо специфіки висвітлення теми підкупу виборців у ЗМІ й соцмережах. Його проводили протягом двох місяців. Було проаналізовано майже півтори тисячі повідомлень на цю тему, що з’явилися в 60 топ-ЗМІ та соцмережах.
За словами столичного експерта Владислава Телькі, головними мішенями обвинувачень у підготовці підкупу є Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Але, якщо 36% повідомлень про підкуп стосувалися чинного Президента, то лише 15% повідомлень були присвячені підкупу з боку штабу Тимошенко. І тільки 2% – щодо інших кандидатів. Також експерт зазначив, що на цьогорічних виборах інтереси олігархів-власників рейтингових медіа збіглися з інтересами керівництва МВС і політичної опозиції.
Координатор програм Комітету виборців України в Полтавській області Євген Янкевич переконаний, що проблему необхідно вирішувати лише на законодавчому рівні. За його словами, в законі є визначення підкупу, та можна знайти певний люфт: коли дають гроші – це так званий прямий підкуп, а коли дають щось інше – то непрямий. Так, продуктові набори, вартість яких не перевищує 60 гривень, не вважається підкупом. Усі ці моменти треба чітко кодифікувати.
Нагадаємо, 31 березня в Україні відбудуться президентські вибори.
Підписуйтесь на наш канал YouTube «ІнформБюро» https://www.youtube.com/channel/VCOIBapPObXK4a9-ujQ8zX-Q/?sub_confirmation=1

Комментарии - 0