Предложить новость
Присоединиться к нам

ID-картка: головний біль чи надійний документ? Полтавцям розповіли про переваги нового паспорта

13 марта 2019
Просмотров: 98
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Україна поступово, без ажіотажу переходить до електронної системи урядування, прийнятої у багатьох державах світу.
Впровадження ID -картки – документу, що замінить паперовий паспорт, полегшить спілкування з державними органами, а також не знадобиться більше збирати всілякі довідки для отримання послуг.
Візуально ID-картка – це пластиковий документ розміром 8,56 см на 5,4 см, де про особу міститься і візуальна інформація, і така, що її можна прочитати лише на електронному носії.
Спочатку ID-картки видавали лише тим, хто отримував паспорти вперше. А згідно з новим законодавством, це молоді люди, яким виповнилось 14 років. В Україні саме така практика, хоча спершу планували видавати паспорти з народження і замінювати їх кожні 4 роки. Однак, від цієї ідеї відмовились.
Перший паспорт, отриманий у 14 років, має термін дії лише 4 роки. Це обмеження пов’язано з тим, що молода людина росте і її зовнішність істотно змінюється в цьому часовому проміжку. Наступний документ отримуватимуть у 18 років, і він буде чинним 10 років. Таким є термін дії усіх паспортів для дорослих. Через кожні 10 років їх треба буде міняти.
Нині в Україні затверджений єдиний зразок паспорта. Це ID-картка – безконтактний електронний біометричний документ.
Карта посвідчує особу і громадянство України. Зареєстроване місце проживання необхідно підтверджувати відповідною довідкою, що видають у виконавчих органах місцевого самоврядування. ID-картка оформлюється при досягненні 14-річного віку, або ж у разі втрати, пошкодження паспорту чи зміни прізвища. При досягненні 25- чи 45-річного віку, якщо особа не звернулась у місячний термін до органу реєстрації для вклеювання фото, їй відразу оформлюють ID-картку.
Спеціалісти відзначають, що на відміну від паспорта-книжечки, ID-картка, є більш надійним документом.
Під час виборів Президента України на виборчих дільницях особа, яка має ID-картку, зможе повноцінно проголосувати.
ID-картку можна оформити у територіальному підрозділі за місцем проживання, попередньо зареєструвавшись в електронній черзі. Поміняти ж картку можна у будь-якому підрозділі міграційної служби, незалежно від місця проживання.
Підписуйтесь на наш канал YouTube «ІнформБюро» https://www.youtube.com/channel/VCOIBapPObXK4a9-ujQ8zX-Q/?sub_confirmation=1

Комментарии - 0