Предложить новость
Присоединиться к нам

Понад 200 полтавців захворіли на кір з початку року

7 марта 2019
Просмотров: 699
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Своєчасне виявлення випадків захворювання на кір, адекватна організація лікувально-профілактичних заходів і боротьба за елімінацію кору – пріоритетні завдання обласного департаменту охорони здоров’я Полтавщини. За офіційними даними департаменту, минулого року на кір перехворіло півтисячі людей. З початку 2019-го в області вже майже 200 хворих. Переважно це люди старшого віку. Діти хворіють рідше. На щастя, на Полтавщині не зареєстровано жодного смертельного випадку.
Медики попереджають: кір може вразити людину будь-якого віку. Діти, народжені від матерів, які перехворіли на кір, мають спадковий імунітет. Він ефективний упродовж перших трьох місяців життя дитини. Надалі спадковий імунітет значно послаблюється, і вже у віці 6–9 місяців дитина може захворіти. Якщо ж мати новонародженого не щеплена та не хворіла на кір, дитина сприйнятлива до захворювання від самого народження.
Основні симптоми кору: нежить, температура до 39-40 градусів, рожеві крапкові висипання, що починаються з голови та слизових оболонок (на внутрішній стороні щік, наприклад), а також ураження кон’юктиви (слизової оболонки ока). Висипання можуть з’явитися на третю добу від початку нездужання. Характерна ознака висипання – спершу з’являється на слизових оболонках, за вухами, а далі вони поширюються по всьому тілу, розповідає заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.
За даними центру громадського здоров’я МОЗ України, лише протягом минулого тижня на кір захворіли 2 524 людини – 1230 дорослих і 1312 дітей. Найвищі показники захворюваності — у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій областях і м. Київ.
Підписуйтесь на наш канал YouTube «ІнформБюро» https://www.youtube.com/channel/VCOIBapPObXK4a9-ujQ8zX-Q/?sub_confirmation=1

Комментарии - 0