Предложить новость
Присоединиться к нам

Результати, надзвичайні ситуації на дільницях, прогнози на другий тур

4 апреля 2019
Просмотров: 461
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Підрахунок голосів майже завершився, Центральна виборча комісія вже опрацювала 99,47 відсотка бюлетенів.
Отже, попередній підсумок виборчих перегонів: у першому турі впевнено лідирує Володимир Зеленський. За нього віддали свої голоси 30,22 відсотка українців, це – 5 676 029. На другому місці Петро Порошенко – 15,93 відсотка голосів, це – 2 993 417. А на третьому місці Юлія Тимошенко, за неї проголосували 13,39 відсотка українців. Усього по всій Україні взяли участь у голосуванні 18 780 282 людини. По регіонах Порошенко лідирує лише у двох областях – Львівській і Тернопільській, Тимошенко – лише в Івано-Франківській, Бойко – у Донецькій та Луганській, решта областей – за Зеленського.
Українці за кордоном також мали можливість проголосувати. 55 тисяч громадян України взяли участь у виборах Президента. Результат їхнього волевиявлення – 38,93 відсотка віддали свої голоси Петру Порошенку і 26,01відсотка Володимиру Зеленському. Остаточні результати першого туру повинні повідомити до 10 квітня.
Наступний тур виборів відбудеться 21 квітня. І вже до 1 травня Центральна виборча комісія повинна буде встановити офіційні результати виборів, а ще за три дні – офіційно їх оприлюднити.
У день голосування, 31 березня, до силовиків надійшло 2605 заяв про порушення виборчого процесу. Найчастіші: незаконна агітація, фотографування бюлетенів та спроби підкупу виборців. Не обійшлося й без «замінувань». Таких повідомлень правоохоронці отримали аж 18. На щастя, жодне з них не підтвердилося.
Не обійшлося й без казусів. На Буковині виборець кинув в урну ще й свій паспорт. А в Сумах чоловік намагався з’їсти бюлетень. Проте, пильні члени комісії миттєво відреагували і змусили його пожований папір виплюнути.
Володимир Зеленський та Петро Порошенко прокоментували перші результати першого туру виборів, опубліковані після закриття виборчих дільниць екзит-полами.
А Міжнародна місія Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO закликала переможців першого туру виборів Президента України Володимира Зеленського та Петра Порошенка до дебатів. Експерт місії ENEMO з питань виборів П’єр Петьє зазначив: «Важливість дебатів складно переоцінити, незважаючи на їх відсутність перед першим туром, кампанія все ж таки була конкурентною. Ми закликаємо і наголошуємо, що дебати перед другим туром надзвичайно важливі для передвиборчої кампанії».
Залишається запитання, хто ж таки отримає перемогу в другому турі – Володимир Зеленський, який лідирує, чи Петро Порошенко? Думки українців суттєво різняться. Однак, ніхто не заперечує, що нинішні вибори в Україні дійсно демократичні, і це вже перемога.

Підписуйтесь на наш канал YouTube «ІнформБюро» https://www.youtube.com/channel/VCOIBapPObXK4a9-ujQ8zX-Q/?sub_confirmation=1

Комментарии - 0