Предложить новость
Присоединиться к нам

Станція «Південний пост» – острівець військових мандрівників

7 марта 2019
Просмотров: 73
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

На станції «Південний вокзал» розташувалася незвичайна волонтерська організація – «Південний пост». Осередок мандрівників-військовослужбовців був заснований у 2015 році, коли проблема з пересуванням захисників Вітчизни територією України була найактуальнішою. Тоді і було вирішено створити такий проект, який би допомагав бійцям у вирішенні проблем, пов’язаних з очікуванням на території вокзалу, ночівлею, побудовою найвигіднішого маршруту та психо-соціальною підтримкою. Волонтер Ольга розповіла, що за чотири роки свого існування «Південний пост» став не тільки прихистком для військових, а й місцем зустрічей демобілізованих бійців. До кожного, хто приходить, кажуть волонтери, вони намагаються знайти свій особливий підхід, адже кожен військовий – окрема, невідома історія, якою один із задоволенням може поділитися, а інший же, навпаки, тримає її в собі.
Під час бесіди з волонтерами до зали завітав один з госпіталізованих бійців – Віктор. Сам хлопець відмовився говорити на камеру, але у приватній розмові розповів, що був доставлений до харківського госпіталю для військовослужбовців. Він отримав кулю ворожого снайпера на «нульовій» лінії фронту, де був зі своїми двома побратимами. З оптимістичною посмішкою додав, що його відправляють додому, в Запоріжжя, на реабілітаційний період, а звідти одразу ж поїде на фронт – по перемогу. Доки ми спілкувалися з Віктором, дівчата швидко організували десерт та каву, а після цього пригостили смачним обідом. Така практика вже стала традиційною у волонтерському осередку: смачні страви сприяють поліпшенню настрою бійців, і вони жвавіше йдуть на контакт. Самі ж хлопці жартома називають «Південний пост» другою домівкою, де їм завжди раді і гостинно приймають 24 години на добу.

Підписуйтесь на наш канал YouTube «ІнформБюро» ttps://www.youtube.com/channel/VCOIBapPObXK4a9-ujQ8zX-Q/?sub_confirmation=1

Комментарии - 0