Предложить новость
Присоединиться к нам

«Злочини Третього Райху». Полтавщина»: Держархів Полтавщини про жахіття Другої світової

8 мая 2019
Просмотров: 14
Комментировать: 0
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Державний архів Полтавської області відкрив документальну виставку «Злочини Третього Райху. Полтавщина» до 74-річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Документи першого розділу розповідають про окупаційну політику Третього Райху в Україні у 1941—1944 роках. У центральній частині розділу представлено архівні документи та матеріали періодичних видань, де йдеться про створення нацистською владою на теренах Полтавщини низки концентраційних таборів, про жахливі умови перебування у них радянських військовополонених. Про долі в’язнів свідчать особові фільтраційні справи військовополонених Червоної Армії, тогочасні світлини, вирізки з місцевих періодичних видань.
У другому розділі містяться свідчення про трагічні долі сотень тисяч молодих людей, які у період Другої світової війни опинилися на чужині, на примусових роботах передовсім у Німеччині. Найбільш інформативні документи цього напряму – фільтраційні справи та листи остарбайтерів. Представлені документи різні, в залежності від обставин та часу їх написання. Листи невільників Третього Райху, зокрема, свідчать, що остарбайтерів активно використовували як німецькі, так і радянські ідеологи. Досить інформативними і цінними джерелами про злочини окупаційної влади на місцях є хронологічні довідки, складені сільрадами Полтавської області у 1944—1945 роках. Доповнюють текстові документи світлини найбільших зруйнованих міст Полтавщини – Полтави та Кременчука.
Організатори виставки наголошують, що документи Другої світової війни – це цінне і неупереджене джерело для об’єктивного пізнання минулого. І Україна у цій страшній війні постраждала чи не найбільше серед інших колишніх республік СРСР. Основне гасло документальної виставки «1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Підписуйтесь на наш канал YouTube «ІнформБюро» https://www.youtube.com/channel/VCOIBapPObXK4a9-ujQ8zX-Q/?sub_confirmation=1

Комментарии - 0

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *